fbpx
Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości
Search
Generic filters

Zaproszenie na Spotkanie:
Wyzwania Współczesnego Mężczyzny – Rozmowy Ważne #2
Mężczyzna 2.0

Data dodania: 25 marzec 2024
Poradnik

Serdecznie zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w ramach cyklu Wyzwania Współczesnego Mężczyzny – Rozmowy Ważne #2 “Mężczyzna 2.0”. Spotkanie skoncentruje się na analizie współczesnej męskości, jej budowaniu oraz cechach charakterystycznych. Omówimy wyzwania, z jakimi mężczyźni często się zmagają oraz ich stan emocjonalny. Będziemy także poszukiwać wskazówek dotyczących życia z pasją, budowania satysfakcjonujących relacji oraz radzenia sobie z wyzwaniami życiowymi.

20 kwietnia (sobota)

Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości, ul. Częstochowska 25

g. 16:00 – 17:30

Tym razem skupimy się na poszukiwaniu wskazówek, które pomogą Ci odpowiedzieć na pytanie, kim jest współczesny Mężczyzna Samoświadomy. 🧠💬

Co go buduje, co go cechuje? Co może i chce ofiarować i czego potrzebuje do poczucia szczęścia i spełnienia? 

Jakie podejmuje decyzje w sprawie swojej relacji partnerskiej, pracy zawodowej, życia z pasją i wyzwań? O jakie obszary w swoim życiu dba bezkompromisowo i w jaki sposób to robi? 🤔 

Opowiemy także o tym skąd wyszedł współczesny mężczyzna (z jakich wzorców, schematów, ograniczeń) – co napotkał na swojej drodze i dlaczego postanowił odrzucić, zrewidować i zrekonstruować swoje dotychczasowe doświadczenia.

Dla Kogo: To spotkanie dedykowane jest mężczyznom. Ważne, aby mężczyźni coraz śmielej oraz otwarcie mówili o nurtujących ich problemach i dzielili się swoimi refleksjami.

Zapraszamy także kobiety, które będą mogły usłyszeć to, co pomoże im zrozumieć męską perspektywę i usprawnić komunikacją z ważnymi mężczyznami w ich życiu. 

Celem wszystkich tych inicjatyw jest wprowadzenie w przestrzeń szeroko rozumianego rozwoju osobistego pierwiastka męskiego. Na ten moment dominacja kobiet w tym obszarze jest zjawiskiem niezaprzeczalnym, ale to zdecydowanie nie powinien być obraz końcowy. „Kobiety mówią, że nie mogą patrzeć na swoich zestresowanych mężczyzn, którzy są posępni, przygnębieni, milczący. Wyłączają się. Słuchają lecz nie słyszą. Patrzą lecz nie widzą. (…) Albo odzywają się w sposób obraźliwy, szorstki, są nadmierni krytyczni. Piją coraz więcej alkoholu. Są wyczerpani, późno zasypiają (…) Szarżują, prowadząc samochód, nerwowo przerzucają kanały w telewizji, co nocy chcą się kochać lub wcale nie interesują się seksem.” – czytamy w książce „Mężczyzna też człowiek” Wojciecha Eichelbergera. Kiedy do tego dołożymy statystyki dotyczące samobójstw, z których wynika, że na 100 przypadków – 80 prób samobójczych (niestety zazwyczaj udanych) przypada na mężczyzn… to trudno jest ignorować te fakty. Należy mówić głośno o kondycji psychicznej współczesnego mężczyzny: o wyzwaniach przed jakimi stoi, o jego stanie emocjonalnym, o potrzebach, które powinny być realizowane.

Prowadzący:

Ewa Kołecka – Life Coach, Trenerka Mentalna, pracująca w nurcie psychologii pozytywnej. We współpracy
z poznańską Fundacją Gonito współorganizuje projekt Męska sprawa, w ramach którego odbywają się między innymi warsztaty dla mężczyzn oraz procesy coachingowe dedykowane panom. Żywo zainteresowana męska perspektywą na życie, podejmuje się dalszych eksploracji tematu. Tym razem w ramach cyklu spotkań: wyzwania współczesnego mężczyzny – rozmowy ważne, które miały swoją premierę w marcu bieżącego roku. Cykl jest współprowadzony z Marcinem Łazarowiczem.

Marcin Łazarowicz – Uczestnik męskich kręgów, inicjator pierwszego męskiego kręgu w Kaliszu – droga ku autentyczności, wolontariusz na wielu festiwalach rozwojowych, koordynator wolontariatu festiwalu “Jestem” i współorganizator cyklu “Wyzwania Współczesnego Mężczyzny”.

Zarezerwuj swoje miejsce już dziś, by uczestniczyć w tym inspirującym spotkaniu.
Liczymy na Twoją obecność!

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!

  Chcę otrzymywać informacje o wydarzeniach, szkoleniach, usługach i produktach Fundacji Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości na podany przeze mnie adres e-mail

  Chcę otrzymywać informacje o wydarzeniach, szkoleniach, usługach i produktach Fundacji Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości na podany przeze mnie numer telefonu

  Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości.
  Podanie danych w formularzu rejestracyjnym jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do wzięcia udziału w wydarzeniu.
  Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne a zgody mogą być wycofane w każdej chwili, co nie wpłynie na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Zgody możesz wycofać korzystając z linku anulowania subskrypcji w otrzymywanych wiadomościach, wysyłając takie żądanie na adres e-mail: marketing@inkubator.kalisz.pl albo osobiście w siedzibie Fundacji.

  Zapoznaj się z pełną informacją dotyczącą przetwarzania Twoich danych osobowych LINK

  *wymagane

  Rozumiem