fbpx
Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości
Search
Generic filters

Badanie opinii przedsiębiorców: inicjatywa “SME Feedback” – twój głos jako przedsiębiorcy

Dla mikro, małych i średnich firm na Wspólnym Rynku istotna jest jakość prawa w Unii Europejskiej. Poprawa przepisów i ich dostosowanie do potrzeb firm, w tym MŚP, to cel inicjatywy SME Feedback.

Inicjatywa ta pozwala przedsiębiorcom wyrażać swoje opinie na temat obowiązujących lub brakujących przepisów UE, problemów z ich wprowadzaniem, interpretacją prawa przez instytucje, trudności z działaniem na rynku UE i innych kwestii związanych z prowadzeniem działalności w Unii Europejskiej. Można to robić poprzez indywidualne zgłaszanie problemów do systemu lub przez konsultacje online.

Jak zgłaszać problemy KE

Zgłoszenie problemu jest proste: wystarczy przekazać nam kwestie związane z przestrzeganiem prawa UE w Twojej firmie, a my przekażemy je do bazy danych mechanizmu SME Feedback Komisji Europejskiej.
Informacje w bazie są analizowane i służą do dyskusji nad istniejącym prawem, tworzeniem nowych przepisów i przygotowywaniem pytań do konsultacji online.

  • Problem możesz zgłosić nam a my wprowadzimy go do bazy danych mechanizmu SME Feedback Komisji Europejskiej. Informacje w bazie są analizowane i służą do dyskusji nad istniejącym prawem, tworzenia nowych przepisów i przygotowywania pytań do konsultacji online.

Aby zgłosić zaistniały problem, skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo.
Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą, w celu dalszego prowadzenia sprawy.
Jeśli okaże się, że problem można rozwiązać przy pomocy systemu SOLVIT, nasz konsultant
pomoże Ci zgłosić tam problem.

  • Kolejnym elementem mechanizmu SME – Feedback są ogłaszane przez KE konsultacje on-line. Przedsiębiorca albo działający w jego imieniu ośrodek EEN może wyrazić swoją opinie na tematy związane z prawodawstwem i standardami UE poprzez wypełnienie ankiety on-line. To prosty i nieskomplikowany mechanizm wywierania wpływu na KE.

Aktualne konsultacje:

  1. Ankieta dot. świadczenia usług w sektorze budowlanym dla MŚP

W komunikacie o “30-leciu jednolitego rynku” Komisja Europejska stawia sobie za cel ułatwienie swobodnego przepływu usług w sektorze budowlanym. Chce to osiągnąć przez wsparcie dla tymczasowych usług międzynarodowych i uproszczenie przepisów. Sektor budowlany, który obejmuje wszystkie kroki związane z budową, jest istotny zarówno dla miejsc pracy, jak i dla dbania o środowisko poprzez poprawę energetyczną budynków. Jednak integracja tego sektora na wspólnym rynku napotyka na trudności związane z regulacjami, zezwoleniami na pracę za granicą oraz zawiłymi formalnościami biurokratycznymi.

Termin wypełnienia ankiety: 01.09.2023 r.

Link do ankiety: EUSurvey – Survey (europa.eu) lub możliwość pobrania w PDF na dole strony.

Ankieta jest dostępna w języku polskim. Po prawej stronie Ankiety należy kliknąć listę rozwijaną i wybrać język polski.

Jeśli potrzebują Państwo pomocy przy wypełnianiu Ankiety, jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Dziękujemy za wypełnienie Ankiety!

Chcesz się z nami skontaktować:

Enterprise Europe Network
tel. (62) 765 60 58
e-mail: een@inkubator.kalisz.pl

Projekt Enterprise Europe Network współfinansowany przez Komisję Europejską ze środków pochodzących z Programu na rzecz Jednolitego Rynku oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii ze środków budżetu państwa.

Rozumiem