fbpx

Warsztat: Japońska etykieta biznesowa – 19.04.2023

Data dodania: 22 marzec 2023
Poradnik

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w warsztacie organizowanym wspólnie przez Miasto i Gminę Krotoszyn oraz EU-Japan Centre for Industrial Cooperation (https://www.eu-japan.eu/), który dotyczyć będzie japońskiej etykiety biznesowej.

19. kwietnia 2023 r.

Urząd Miejski w Krotoszynie

godz. 10:00

Warsztat pn. Dostęp do rynku Japonii odbędzie się 19.04.2023r. (środa) od godz. 10:00 (ok. 3 h + przerwa kawowa) w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Krotoszynie. Wstęp wolny po uprzednim zarejestrowaniu w poniższym formularzu:

Warsztat prowadzony będzie w języku polskim z krótkim komentarzem w języku angielskim pani Any Horvatin – koordynatora wsparcia otoczenia biznesu EU-Japan Centre for Industrial Cooperation.

Prowadzący:

Eliza Klonowska-Siwak specjalizuje się w doradztwie z zakresu rynku japońskiego i jest profesjonalnie związana z Japonią od 2002 roku.  Zdobywca dwóch stypendiów Monbusho przyznanych przez rząd japoński, włączając stypendium po ukończeniu szkoły na Uniwersytecie w Tokio. Pracowała jako doradca ds. umożliwienia założenia biznesu w wiodących firmach w Polsce takich jak Toyota, Bridgerstone, NGK, i budowała relacje dyplomatyczne między tymi dwoma krajami. Od 2020 roku, prowadzi polsko-japońskie projekty w Nippoland Co. w zakresie energii, infrastruktury, jak i motoryzacji, bio-farmacji, IT, gier komputerowych, kosmetyków i sektora spożywczego.

Krótki zarys tematyczny warsztatu:

1. Ogólna charakterystyka Japonii

– obszar, populacja, specyficzne cechy klimatu,

– demografia i wyzwania społeczne,

– środowisko i wyzwania klimatyczne,

– pandemia i wyzwania czasu po pandemii,

– japoński rynek – główne kierunki rozwoju i branże odnotowujące największe wzrosty

2. Japońska kultura biznesowa

– wstęp do kultury japońskiej,

– japońska tradycja a czasy nowoczesne,

– hierarchia w Japonii

– relacje osobiste a zaufanie,

– negocjacje biznesowe w Japonii,

– etykieta w komunikacji biznesowej,

– rola wizytówki w japońskim biznesie

Podczas warsztatu Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości https://www.inkubator.kalisz.pl/doradzamy/enterprise-europe-network/ jako lokalny partner Enterprise Europe Network zaprezentuje działania (https://een.ec.europa.eu/).

Istnieje możliwość uczestniczenia online w warsztacie za pośrednictwem platformy zoom, choć wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do skorzystania ze szkolenia na miejscu i możliwości osobistego zadawania pytań oraz szerszego zapoznania się z ofertą Enterprise Europe Network, prezentowaną przez Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości.

Warsztat realizowany będzie z zakresu zadań Enterprise Europe Network.

Rozumiem