fbpx
Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości
Search
Generic filters

Aktywni społecznie mogą więcej!
Porozmawiajmy o dobrych praktykach i wyzwaniach dla działań obywatelskich.

Data dodania: 5 grudzień 2023
Poradnik

Fundacja Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości oraz Fundacja Animacja zapraszają 14 grudnia o godzinie 16 na tematyczne warsztaty, w ramach których uczestnicy:

– podyskutują o dobrych praktykach społecznych inicjatyw,

– porozmawiają o angażowaniu społeczności lokalnych (formach i korzyściach dla „małych ojczyzn”),

– zastanowią się nad wyzwaniami i ich rozwiązaniami w konkretnym obszarze społecznej aktywności,

– nawiążą ciekawe kontakty oraz w przyjaznej atmosferze będą mogli zaplanować wspólne działania.

Warsztaty będą odbywać się w jednym czasie, można wziąć udział w jednym z trzech moderowanych spotkań. Po warsztatach przewidziana jest część wspólna – prezentacja wypracowanych efektów w grupach oraz dyskusja.

Tematyczne grupy warsztatowe:

Animacja społeczna – ludzie – miejsca – wydarzenia (o aktywizacji społeczności na obszarach wiejskich)

Prowadząca – Barbara Łasińska Prezeska Zarządu Fundacji UNIVERSUM (zajmującej się wsparciem liderów, społeczników, zwłaszcza z obszarów wiejskich, działaniami społeczno-obywatelskimi). Stypendystka I edycji Funduszu Olgi I Jerzego Krzyżanowskich. Realizatorka projektu 3 x S Społecznik – Sołtys – Samorządowiec w ramach wyżej wymienionego Funduszu. Od 20 lat społeczniczka, wolontariuszka. W latach 2015 – 2022 Prezeska Stowarzyszenia RAZEM DLA KONARZEWA I, II kadencji, a od 2023 roku skarbniczka Stowarzyszenia. Od 2019 roku sołtyska Konarzewa – I kadencja. Prywatnie żona, mama, babcia, zawodowo opiekunka dziecięca.

Ceni sobie otwartość na drugiego człowieka, szanuje poglądy innych, tolerancyjna dla odmienności, otwarta na dialog, współpracę, jawność I transparentność. Gotowa do podnoszenia wiedzy i kompetencji. Chętnie korzysta z wiedzy i doświadczenia innych społeczników. Zdobytą wiedzą chętnie dzieli się z innymi.

Projektowanie wydarzeń kulturalnych dla społeczności lokalnych

Prowadząca – Ewelina Knajdek-Marcinkowska. Z wykształcenia animatorka kultury i pedagożka, z doświadczenia zawodowego dziennikarka, designerka, projektantka wnętrz. Od ponad 20 lat związana ze środowiskiem kulturalnym Kalisza. Organizatorka 17. edycji kaliskiego Multi Art Festival oraz Kina Letniego, a także założycielka ekorecyklingowej grupy Revo:Home.

Współprogramerka i współkoordynatorka projektów „Kalisz po sąsiedzku” i „W-akacje”. Prowadzi warsztaty z up- i recyklingu. Pracuje w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego jako producentka projektów teatralnych. Prezeska Stowarzyszenia Multi.Art. Koordynatorka sześciu edycji Lata w Teatrze. Od 2019 roku współprogramerka i koordynatorka Domu Sąsiedzkiego Podgórze 2-4.

Angażowanie seniorów w wolontariat. Jak NIE zmarnować potencjału społecznego osób na emeryturze.

Prowadząca – Lucyna Roszak. Prezeska Fundacji Animacja z Pleszewa. Od 2008 roku jest Koordynatorką Lokalnego Centrum Wolontariatu w Pleszewie. Od roku 2018 prowadzi w Pleszewie Senioralne Centrum Wolontariatu. Najchętniej angażuje wolontariuszy w wolontariat międzypokoleniowy.

Zgłoszenia do udziału w wydarzeniu przyjmowane są za pośrednictwem poniższego formularza zgłoszeniowego do 13 grudnia (należy zgłosić się do udziału w jednej grupie warsztatowej):


  Animacja społeczna – ludzie – miejsca – wydarzenia (o aktywizacji społeczności na obszarach wiejskich)Projektowanie wydarzeń kulturalnych dla społeczności lokalnychAngażowanie Seniorów w wolontariat. Jak NIE zmarnować potencjału społecznego osób na emeryturze.

  Chcę otrzymywać informacje o wydarzeniach, szkoleniach, usługach i produktach Fundacji KIP na podany przeze mnie adres email

  Chcę otrzymywać informacje o wydarzeniach, szkoleniach, usługach i produktach Fundacji KIP na podany przeze mnie numer telefonu

  Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości.
  Podanie danych w formularzu rejestracyjnym jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do wzięcia udziału w wydarzeniu.
  Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne a zgody mogą być wycofane w każdej chwili, co nie wpłynie na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Zgody możesz wycofać korzystając z linku anulowania subskrypcji w otrzymywanych wiadomościach, wysyłając takie żądanie na adres e-mail: marketing@inkubator.kalisz.pl albo osobiście w siedzibie Fundacji.

  Zapoznaj się z pełną informacją dotyczącą przetwarzania Twoich danych osobowych LINK

  Warsztaty oraz dyskusja realizowane są w ramach projektu „Centrum Integracji Wielkopolskich Inicjatyw Społecznych”.

  Projekt  „Centrum Integracji Wielkopolskich Inicjatyw Społecznych” jest dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

  Rozumiem